Teljes összeomlás - sortűz a Honvédtól

Tadic lendülete is kevés volt  Fotó: MKOSZ

A DEAC kosarasai hazai pályán kezdték vasárnap este a rájátszás 5-8. helyért vívott küzdelmet, a Budapesti Honvéd gárdája ellen. DEAC-pontokkal kezdődött a meccs, majd jött a vérfagyasztó hidegzuhany.

Miután a Zalaegerszeg ellen a mindent eldöntő ötödik mérkőzésen óriási küzdelemben mindösszesen egyetlen ponttal maradt alul a Mandics-csapat, így az 5-8. pozícióról döntő helyosztó csatában folytatta a rájátszást a fekete-fehér gárda. Az első mérkőzésen az a Budapesti Honvéd alakulata látogatott a Nagyerdőre, amely a Falco ellen 3-0-s összesítéssel alulmaradt az előmérkőzések során.

Ami a csapat játékának képét illeti, Mócsán Bálint és alakulata talán nem a legjobb formájában várhatta a találkozót. A Zete ellen ugyanis csak hazai pályán sikerül nyerni, szoros csatákban. Az egyenlítést ráadásul mindkét alkalommal (összesítésben 1-0-ról 1-1-re, majd 2-1-ről 2-2-re) hosszabbításban sikerült kiharcolni az Oláh Gábor utcán – ezt a hullámvölgyet ráadásul a párharcban sérülések és betegségek is nehezítették. Az ötödik összecsapáson emberfeletti küzdelemben hozta vissza a negyeddöntős meccset jelentős hátrányból a Debreceni Egyetem legényserege. A végén a kihagyott büntetők mégis megbosszulták magukat, a szerencse a hazai zalaiak mellé állt, akik aztán egyetlen pontos győzelemmel jutottak tovább 3-2-es összesítéssel. A DEAC számára tehát nem csupán a lehető legjobb helyezés elérése szempontjából, de a presztízs miatt is rendkívül fontos volt, hogy győzelemmel folytassa a rájátszást. A szurkolókon természetesen ezúttal sem múlt semmi, hiszen csaknem telt háznyi rajongó szavazott ismét bizalmat kedvenc csapatának.

A félelmek azonban nem voltak alaptalanok. Deon Edwin büntető pontjaival indult a meccs, aztán átvette a kezdeményezést a fővárosi gárda. Wesson kezdett óriási lendülettel, majd Djokovic csatlakozott hozzá vezérszerepben. A különbség gyorsan hízni kezdett, a debrecenieknek nem mentek a dobások, a labda rendre leszédült a gyűrűről, míg a piros mezesek kiválóan védekeztek. Vendégoldalról jöttek az első hárompontosok is, majd a félidő derekán már tízzel vezettek a klubvezetésben Fodor Mártonnal érkező budapestiek. Egy negyedet követően 12-27 állt az eredményjelzőn. A folytatás sem volt fényesebb egyetemi szempontból. Az egyetlen színfoltot a rengeteg hiba mellett Neuwirth Bence könnyedén beszórt triplája jelentette, bár ez csupán szépségtapasznyi vigaszt jelentett. A félidőben a Honvéd már félszázon túl járt, míg a DEAC még mindig harminc alattig ért el: 27-51.

A fordulást követően némi tempóváltás látszott a cívisvárosiak játékán. Sikerült lepattanókat gyűjteni, Tadija Tadic pedig igen nagy lendülettel szállt játékba. Úgy tűnt, valamelyest sikerül megfogni Bazsó Brúnóékat. Úgy tűnt. Majd hirtelen visszaállt az első félidő rendje, olyannyira, hogy a Ludovika Arénában honoló gárda már a harmincért is támadhatott. Az utolsó csörte előtt 47-71 volt az állás. Szinte minden nyitott kérdés eldőlni látszott, jöttek a vendégtriplák, sikeres tempók, míg a debreceni alakulat szenvedett a palánk alatt – mindkét oldalon. Érdemben nem sikerült zárkózni. Huszonnégy pontos különbség maradt a végére. A Budapesti Honvéd 86-62 arányú győzelmet ünnepelhetett. Ezzel pedig megszerezte összesítésben első győzelmét, így pályaelőnyből várhatja a szerdai budapesti folytatást.

DEAC – Budapesti Honvéd 62-86 (12-27, 15-24, 18-20, 17-15)

DEAC: Edwin 14, Mócsán 1, Drenovac 12, Williamson, Czermann 2 csere: Buljevic 2, TADICS 14/6, VÁRSZEGI 9/6, Neuwirth 5/3, Garamvölgyi 3/3, Hegedűs, Hibján.

Andjelko Mandics: Elnézést kérek az összes debreceni szurkolóktól, főleg azoktól, akik kilátogattak vasárnap délután a mérkőzésre és rászánták az idejüket a találkozóra, de ma csak egy csapat kosárlabdázott, és az nem mi voltunk. A ZTE elleni párharc elhúzódott és több szempontból is lemerülve léptünk parkettre, de a felelősségét vállalom, hogy nem sikerült jobban felkészíteni a srácokat fejben. A melegítésnél is már kirajzolódott a felek között az eltérő hozzáállás, számomra borzasztó, hogy jelenleg is motivációról kell beszelnünk, pedig a szezon során sokszor megmutattuk karakterünket, de most ezt az oldalunkat mutattuk, ami nem jól nézett ki. Remélem, hogy a következő mérkőzésen jobban teljesítünk, mert ez így nagyon csúnya volt.

Czermann Patrik: Már a találkozó korai szakaszban kialakult egy különbség, ez többek között köszönhető volt a ZTE elleni hosszú párharcnak is. Határozottabban lépett fel a Honvéd, mi pedig puhán kezdtünk, valamint némi akaratbeli eltérés is volt a két csapat között, szerintem ennek is köszönhető a kialakult differencia.