Debreceni feltámadás, győzelem a Kecskemét ellen

Drenovac 14 pontot dobott össze  Fotó. DEAC

A DEAC férfi kosarasai péntek este, az első fordulóban történt súlyos botlást követően, fényes győzelemmel tértek vissza a bajnokságba hazai pályán. Ezúttal a mumus és nagy rivális Kecskemét gárdája volt az ellenfél, a Mandics-csapat pedig gyakorlatilag végig uralta a meccset.

Ismét megtelt az Oláh Gábor utcai csarnok lelátója, hiszen az élvonalbeli menetelés második fordulójában is hazai pályán készült parkettre lépni az egyetemi alakulat. Az ellenfél a DEAC-nak már igen sok gondot okozó hírös városi alakulat volt, Forray Gábor vezetésével. A fekete-fehérek számára különösen is sorsdöntő volt ez a találkozó, hiszen az első fordulóban az Oroszlány ellen elszenvedett súlyos vereség jelentősen rányomta a bélyegét a debreceni hangulatra.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, de Mócsán Bálinték gyorsan megrázták magukat és igen nagy iramban kezdték a pontgyűjtést. Hamar érkezetek szépen sorban az első hárompontosok is, sőt, Buljevics is megszerezte szezonbeli és debreceni első kosarait. A fiatalok is villantak, élen Ságodi Róberttel, aki kintről elengedett tökéletes labdájával növelte az első negyed végére a magabiztos hazai előnyt: 25-17. Szinte lekövethetetlen tempót diktált az egyetemi gárda, Drenovacék teljesen befagyasztották a kecskeméti védelmet, ennek eredményeképp pedig a második játékrészben már jócskán tíz fölött járt a különbség. A szervezetten és higgadtan, de erődominanciát mutatva kosarazó debreceniek fontos technikai bakikra kényszerítették ellenfelüket, ám Wittmann Krisztiánék a félidei nagyszünet előtt valamelyest kimásztak a hullámvölgyből. Két negyed után 47-36 állt az eredményjelző táblán.

A fordulást követően kecskeméti percek következtek, Karahodzsicsék folyamatosan olvasztották hátrányukat, de Drenovac gondoskodott az előny visszaszerzéséről. No, meg az egész debreceni csapat, hiszen Buljevics még egy igen erőteljes és hangzatos zsákolással is talpra ugrasztotta a publikumot. A záró felvonás előtt 62-52-re vezetett a DEAC. Az utolsó tízperc többnyire a vendégekről szólt, noha Neuwirth Bence is beköszönt egy kosárral, és a pontos, higgadt cívisvárosi játék meghozta eredményét. A DEAC megszerezte első győzelmét a bajnokságban: 79-71 lett a végeredmény a triplaesőt hozó találkozón, amelyen Edwin, Drenovac és Williamson is tíz fölötti pontgyűjtést produkált. A folytatásban újra derbi következik, ám ezúttal idegenben, a Tiszaligetben. Október 14-én, szombaton a Szolnok otthonába látogatnak Andjelko Mandics tanítványai.

DEAC – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79-71 (25-17, 22-19, 15-16, 17-19)

DEAC: EDWIN 18/6, Neuwirth 2, Mócsán 10/6, WILLIAMSON 11/3, Buljevic 9 csere: DRENOVAC 14/3, Ságodi 5/3, Buckles 10/3, Hőgye.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Andjelko Mandics: Gratulálok mindkét csapatnak, főleg a srácaimnak! Köszönöm a szurkolóknak a támogatást, főként az előző mérkőzésünk után. Mentálisan sokkal jobbak voltunk, mint az OSE ellen, úgy álltunk ki, ahogy kell, csapatként játszottunk és mindenkinek volt jó időszaka, amikor húzta a csapatot. A védekezésünk is a helyén volt, és a helyzeteink nagyrészét szépen kidolgoztuk, a munka folytatódik, megyünk tovább!