Győzelem, ó, vártunk már!

A győzelem után - talán a korábbi büntetésüket is elengedik  Fotó: DVSC Kézilabda

A piros-fehér kézis hölgyek három nyeretlen bajnoki után a legelső meccsen Debrecenből két pontot rabló Mosonmagyaróvárhoz látogattak. Nem volt kérdés, nyerni kell! Az első félidőt simán uralták a vendéglátók, aztán valami történt…

A Magyar Kupa sorsolásán kiderült, hogy a Loki a Siófok ellen mérettetik meg, a bajnokság azonban addig is töretlenül folyik. Ezúttal Mosonmagyaróvárral néztek farkasszemet Vámos Petráék. A pályán kívüli jó viszony ellenére korántsem baráti bájcsevejként kezdődött a küzdelem a pályán. Mindkét csapatnak fontos lett volna a bajnoki pontok begyűjtése, hiszen a tabella élmezőnyében vitézkedő Móvár kisebb gödörbe került az elmúlt meccseken, a Köstner Vilmos-hölgykoszorú pedig a Loki nevéhez egyenesen méltatlanul, a középmezőnyben várta a folytatást. A rövid kényszerszünetről visszatérő átlövő, Kovács Anna is felsorakozott a vérszomjas Vasutas-alakulatban. S elhangzott a sípszó, a labda pattant, az Óvár a debreceniek félelmét próbálták valóra váltani, az élen Kovács Patríciával és Simona Szarkovával, akik a cívisvárosi fal számára komoly fejtörést okoztak. Amikor elengedett egy átlövést, az hálót zörgetett. Azaz, az ő esetében is, hiszen a DVSC védőmunkája – az MKC védőivel ellentétben – igencsak hagyott maga után kívánnivalót az első felvonásban, a kapuban Ann-Cathrin Giegerich pedig rendre nehéz helyzetbe került. Jelena Despotovic a falban utat találva magának ziccerig is elmenetelt, de jócskán a kapufa mellé tüzelt. A rutinos piros-fehér-kapitány, Vantara Kelemen Éva pedig szokatlan bizonytalansággal rontotta a kínálkozó helyzeteket a balszélen. A kék-piros gárda hálóőre, Szemerey Zsófi ölte a debreceni kísérleteket, az óváriak jól építették ellentámadásaikat, és gyorsan szerezték a gólokat. Uralták az első harminc percet, s 15-12-es állással vonultak szünetre, magabiztos kézilabdát követően…

… aztán jött a fordulat. Csapó Kyra védeni jelentkezett. Köstner Vilmos bizalmat szavazott neki, a kapus pedig meghálálta. Sorra hárította a kísérleteket. Szinte átvette az óvári kapus első félidei szerepét. Azaz, az egész Loki így tett, hiszen ellenfelük szerepét „magukra öltve” kiváló védekezést produkáltak a lányok, megtörték Hajtai Vanesszáék figyelmét, Vámos Petra bombáit az ifjú Herczeg Lili sem tudta megfogni, nagy szükség volt Bánfai Kíra eredményes befejezéseire a jobbszélről, míg a balszélen Vantara-Kelemen is felvette a fonalat. Külön megemlítendő továbbá a példás mentalitású Vámos kimagasló szerepe is a vendégek védelmében. Bár a második félidő kezdetén úgy tűnt, az óvári átlövők folytatják a briliáns sorozatot, ahogy a pihenő előtt abbahagyták, de ez sem segített a hazaiakon. Az első felvonásban csak közelítette riválisát a Loki, ezúttal viszont már egyenlíteni is sikerült, majd fordítani, és szép lassan nőtt az előny. A Köstner-csapat pedig átvette a kezdeményezés jogát, s ki sem engedte a kezéből egészen a lefújásig. Mintegy csattanóként egy kipattanót még az ifjú Csernyánszki Liliána is megkaparintott, majd a kapuba lőtte. A meccs krónikájához tartozik, hogy a Debrecen annyira visszaszorította a szezon egyik legnagyobb pozitív meglepetését szerző MKC lendületét, hogy Gyurka János tanítványai a második félórában mindössze kilenc alkalommal tudták bevenni a hajdúsági hálót. A végeredmény 24-28 lett. Hornyák Dóráék több, csalódást keltő szereplés után nehéz meccset nyertek, biztató játékkal, csapatmunkával. Visszavágtak az idény legelején, a Főnix Csarnokban elszenvedett vereségért. S rendkívül fontos pillanatban begyűjtött pontokkal a zsebükben várhatják a pénteki, Kisvárda elleni, újabb kihívást.