DEAC kosárlabda – hiába dobtak jól a fiatalok

Drenovac sem volt igazán jó formában  Fotó: MKOSZ

4-0-ás zalai nyitás után hiába táltosodott meg Neuwirth Bence a harmadik percben, és hiába dobott az első két negyedben összesen öt triplát, kevés volt. A végén a kérdéses játékoscserék, eladott labdák, rossz lepattanózás büntetése: vereség. Ez történt április 19-én Zalaegerszegen a férfi kosárlabda-bajnokságban.

Lassabban, kevésbé földbedöngölős letámadással kezdett a zalai csapat. Az első negyedben jól védekeztek a debreceniek, a későbbiekben viszont az ellenállás néha fellazult. Higgadtan, nyugodtan játszott a DEAC, ám sok volt a hiba, az eladott labda, pontatlan passzolás, az átgondolatlan akció. Az improvizálás pedig csak ritkán jó, akkor, ha a játékosok nagyon ismerik egymás gondolatát. 24-18

A második negyedben nyugodt és lépésről lépésre erősödő formát mutattak a debreceniek. Szórták a hárompontos dobásokat, megállíthatatlan volt Tadics és Neuwirth Bence, de többen adták össze a hét triplát: (Tadics 3, Neuwirth 2, Deon Edwin 1, Garamvölgyi Ákos 1) 37-43

A nagy szünet után bizakodva várták a debreceni rajongók a győzelemre vivő folytatást, ám az nem következett be. Erősebben kezdtek a zalaiak, pörgősebbé tették a játékot, amit nem bírt követni a Mandics-gárda. Nem figyeltek eléggé a lepattanó labdákra, sem támadáskor, sem védekezéskor. A büntetés a zalaiak részéről: sok közeli pontszerzés, köztük két zsákolás. 61-55

Hat pontos vezetés persze még bőven behozható! – gondolta azzal a hittel a debreceni sportszurkoló, hogy ilyen helyzetből már sokszor fordított a DEAC csapata. Ám most nem sikerült, talán azért sem, mert Mócsán Bálint betegség miatt nem volt bevethető, és az egész mérkőzésen nagyon sok volt az eladott labda: 19, az előzőn csak 12. Így ez a meccs már elment. 82-66

Folytatás hétfőn 18,30 órától az Oláh Gábor utcai csarnokban. Ha itthon nyer a DEAC, akkor jön a mindent eldöntő mérkőzés Zalában, szerdán.

B.A.

Zalakerámia ZTE KK – DEAC 82-66 (24-18, 13-25, 24-12, 21-11)

ZTE: PAIGE 12/3, Hicks 9, Szalay 4, IKPE 13, Tóth 6 csere: ONA EMBO 11/9, Osztojics 9, Keller 4, Németh 6, Csátaljay 3/3, Csuti 2, Makkos 3/3.

vezetőedző: Matthias Zollnar

DEAC: Edwin 7/3, NEUWIRTH 15/15, Drenovac 6, Williamson 7, Buljevic 6 csere: TADICS 18/12, Hőgye 2, Garamvölgyi 3/3, Hegedűs 2, Várszegi, Czermann.

Andjelko Mandics: Gratulálok a ZTE csapatának, mert ma jobb volt. Sok eladott labdánk volt, az egerszegiek pedig emeltek az agresszivitásukon a második félidőre. El is fáradtunk, ami egy ilyen védekezésnél sokat jelent. Azt gondolom, volt esélyünk nyerni. Mócsán Bálint betegség miatt hiányzott, aki már a keddi, hazai mérkőzés után hányás és hasmenéses tünetekkel esett ki, szerdán nem edzett. Kicsit javult, eljött velünk, hátha pályára tud lépni, azonban nem tudta vállalni a játékot. Buljevic sem volt teljesen egészséges, aki ma így lépett pályára. Most már a hétfői találkozó van a fókuszban és próbálunk felkészülni arra.

Neuwirth Bence: Gratulálok a hazai csapatnak. Az első félidőben tudtunk úgy játszani, ahogy azt elterveztük. A második húsz percre sokkal agresszívebb lett az egerszegiek játéka és védekezése, eladott labdákat „eredményezett”. Ez döntőnek bizonyult a végeredményt illetően.

A számok tükrében (ZTE - DEAC): szerzett labda: 11-6, eladott labda: 8-19, lepattanó: 35-28, gólpassz: 18-12, fault: 15-17, VAL: 117-74

2p közeli: 65%-38%, 2p ktáv.: 100%-57%, 3p táv.: 24%-48%, 1p bünt.: 77%-71%

Legnagyobb vezetés: 18-8, legtöbb egymás után szerzett pont: 10-12 Csapat vezetési ideje: 28:38-09:43