Álmos kezdés után magabiztos győzelem

Fontos győzelmet aratott a csapat  Fotó: DVSC Kézilabda

A DVSC Schaeffler a fővárosban tett látogatást szombat délután, az MTK vendégeként. Bár a nemzetközi indulás és a bronzérem bebiztosítása szempontjából nincs könnyű helyzetben a Loki, Szilágyi Zoltán tanítványai feltétlenül győzelmi reményekkel álltak ki a kék-fehérek ellen.

Noha legutóbbi meccsén a Vasutas legyőzte a Hódosban a Mosonmagyaróvár alakulatát, az öröm nem lehetett felhőtlen, hiszen az idegenben elszenvedett hétgólos vereségre „csupán” hatgólnyi diadallal sikerült válaszolni. Ami az aktuális ellenfelet illeti, bár a kupában és bajnoki mérkőzésen is sikerült a jelenlegi kiírásban magabiztosan legyőzni a testgyakorlókat, mégis rendre kifejezetten nehéz ellenfélnek bizonyulnak, így ezúttal sem lehetett őket félvállról venni.

A mérkőzést a Loki kezdte jobban, a cívisvárosiak szélsői aktivizálták magukat, így Petrus Mirtill és Grosch Vivien is találattal jelentkezett be két oldalról. A kapuban ezúttal Gabrijela Bartulovics lépett be ihletett pillanatokkal, ez azonban nem szegte a vendéglátók kedvét. Farkas Johannáék magabiztosan tartották a ritmust a DVSC Schaefflerrel, és hamar a vezetést is megszerezték. Tíz perc elteltével már három gólon látszott állandósulni a kék-fehérek előnye. Bal szélről Petrus igyekezett zárkóztatni övéit, míg az MTK részéről a Debrecenben is jól ismert Poczetnyik Luca lépett elő vezérré. A hazai hálót Győri Barbara védte magabiztosan, sokszor könnyedén állta a sarat a piros-fehérek kísérleteivel szemben. Közeledve az első félidő hajrájához sikerült felkapaszkodnia a Lokinak, Farkas góljára válaszul immár Vámos Petra egyenlített emberelőnyben. Bő másfél perccel később hibátlan bejátszást követően Tamara Haggerty ragadta vissza a vezetést a Debrecennek, ám Anna Kekezovity rögtön egyenlített. Az első felvonás záró perceire szemmel láthatóan feltámadt a dobogóért küzdő Vasutas, Csernyánszki Liliána nagy lendülettel és gólokkal szállt játékba, valamint Grosch révén nőtt háromra a debreceni előny. A szünetbéli Loki-előnyhöz elengedhetetlen volt a Csernyánszki-menet a játékrész hajrájában, harminc percnyi játék után 16-20-at mutatott az eredményjelző.

A második félidőben szervezettebben, magabiztosabban lépett parkettre a Lokomotív, gyorsan nőni kezdett a vendégek előnye, a kaput pedig immár Catherine Gabriel védte debreceni oldalon. Az MTK-nak az első percekben csupán zárkózásra futotta, noha lendületéből nem vesztett a fővárosi alakulat. Az emberelőnyt kihasználva Dakos Noémi az üres cívisvárosi kaput is bevette, ezzel ötre csökkentve csapata hátrányát. Teltek a játékpercek, Szilágyi Zoltán tanítványai szakadatlanul tartották előnyüket 6-7 gólon, a hajrára pedig úgy tűnt, minden kérdés el is dőlt. Az 57. percben Planéta Szimonetta is megtalálta az üres kaput. A meccset Vámos Petra zárta le, egy híján tízre állítva a különbséget, ezzel pedig meglőve a végeredményt is jelentő találatot: 27-36 a DVSC Schaeffler javára.

Ezzel a két bajnoki ponttal fontos lépést tett a Debrecen a dobogó felé. A folytatás május 1-én szerdán következik. Az ünnepnapon a Kisvárda látogat a Nagyerdőaljára, a Hódosba, a mérkőzés 18 órakor kezdődik.