Schalke – Real Madrid 1 : 6

A meccs toronymagas esélyese a Real Madrid. Tippmixen 1,40-et fizetne a madridi siker, míg a Schalke győzelem 7,10.

A spanyol bajnokságban a Real vezet 63 ponttal. Három ponttal marad le a Barcelona és az Atletico Madrid. Szinte tökéletes a jelenlegi Real. Egyszerre olaszosan védekező és latinosan agilis. Ha Bale és Benzema megbízhatóbban focizna, illetve több kreativitást vinnének a játékba, jobb lenne a csapat hatékonysága. Egy jó formában lévő Real bárki ellen esélyes. Pláne a Schalke ellen. A kapuban megint Casillas véd.

A Schalke negyedik a Bundesligában. A gárda 41 pontot gyűjtött eddig. A vezető Bayern Münchennel szemben 21 pont a hátránya. A csapat teljesítménye eléggé hullámzó. A mérkőzés nagy kérdése: az alakulat bajnokságban nyújtott teljesítménye elegendő-e a Real ellen? A Schalke esélyeit valamennyire javítja, hogy Huntelaar újra hadra fogható. A Szalai Ádámot is foglalkoztató csapatnak kiemelkedő játékkal kell előrukkolnia, ha eséllyel akarja felvenni a küzdelmet.

Mivel a Madrid a kegyetlen kontrák csapata, a hazaiak nem fogják erőltetni az eszeveszett támadásokat, jóval óvatosabbnak kell lenniük. De mire lesz elég az óvatosság? Az összecsapás végére kiderül.

2014. 02. 26. BL nyolcaddöntő, Veltins-Arena, Gelsenkirchen

Játékvezető: Howard Webb (angol)

Schalke: Fährmann, Höwedes, Matip, Felipe Santana, Kolasinac, Farfán, K. Boateng, Meyer, Neustädter, Draxler, Huntelaar

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Pepe. S. Ramos, Marcelo, Modric, Xabi Alonso, Di Maria, Bale, Benzema, C. Ronaldo

I. félidő

A Schalke feltolja a védekezést a középpályára. Taktikai hiba, mert ezzel teret adnak a Real indításainak. A védők mögé lőhetik be a labdákat. Hamar bűnhődnek is. A 12. percben Benzema, a 20. percben Bale lő gólt. 0 : 2.

Minden párharcban gyorsabbak a madridiak. Most már csak az a kérdés: mennyit rúgnak a hátralévő időben? Csak azért lehet még élvezetes a meccs, mert a királyi gárda felszabadultan, ötletgazdagon játszik.

Ronaldo itt, Ronaldo ott, Ronaldo minden mennyiségben. Tíz perc alatt háromszor kerül gólhelyzetbe. A csatárt idegesíti, amiért nem talált még kapuba, a fél csapat pedig azért dolgozik, hogy végre gólt rúgjon. Az első félidőben nem jön neki össze.

A II. félidőre két kérdés maradt: rúg-e gólt a Schalke? Szalai pályára lép?

II. félidő

A Schalke bátrabban kezd, de az 51. percben Ronaldo végre betalál. 0 : 3. Gyors kontra. Bemutatja a biciklicseleket és gól. Ronaldo bal lába a vendéglátók játékosainak maradék kedvét is elveszi.

56. perc és 69. perc Benzema és Bale is dupláz. 0 : 5. Ez már kivégzés.

A 76. percben kiderül, Szalai nem lép pályára. Schalke kihasználja harmadik cserelehetőségét.

A 89. percben Ronaldo is dupláz. 0 : 6. Hol a Schalke?

A 90+1. percben Huntelaar szépít, de a lényegen nem változtat. 1 : 6

A Schalke a második félidőre szétesett. A Real félgőzzel is azt csinált, amit akart. A visszavágón a gelsenkircheniek szertárosa lesz a csapat legfontosabb embere. Az egyetlen szerencsés, aki labdával is fog találkozni. Keller edző talán Szalait is pályára fogja küldeni. A ma leszerepelt csatároknál csak jobb teljesítményt nyújthat.

Másik nyolcaddöntőn, Isztambulban: Galatasaray – Chelsea  1 : 1