Kézilabda: pontatlanul Békéscsabán

Akcióban a békéscsabaiak  Fotó: behir.hu

Keleti derbin szenvedett 3 pontos vereséget szombat este a DVSC-Schaeffler női kézilabdacsapata. Köstner Vilmos és „lányai” a hazai, Siófok elleni vereség után Békéscsabáról készültek elhozni a bajnoki pontokat.

A Vasutason már a kezdetnél érezhető volt a figyelmetlenség, ami hosszú távon komolyan meg is bosszulta magát. A második félidőben kétszer is sikerült vezetést szerezni, de a végére visszatértek a lilák és 31-28-ra megnyerték a rangadót.

Alig másfél perc alatt kétgólos vezetéshez jutottak a viharsarkiak. A Debrecen részéről Madalina Zamfirescu állt be a gólszerzők sorába, alsó átlövésével. Egy ideig sikerült stabilizálni az egy-két gólos különbséget Vantara-Kelemen Éva széljátéka révén, de a védekezés igen sok kívánnivalót hagyott maga után. A DVSC kispadja körüli feszültség szinte kézzel fogható volt, a mester a hetedik percben különösen elégedetlenül kérte ki első technikai szünetét. Világos volt, hogy nem sok mindent látott viszont a pályán abból, amit eltervezett.

Walfisch Mercédesz átlövései rendre betaláltak, Vukajloviccal alkotott párosuk pedig valósággal szétszedte a védőfalat. Az emberfogás laza volt, a differencia csak nőtt. Az Előre NKSE szervezetten támadott, dinamikus akciókat játszott és szélről különösen veszélyesek voltak. Csak tetézte a bajt, hogy hajdúsági oldalon az eladott labdák és a rontott lövések is megszaporodtak. A félidő utolsó perceiben Lotte Grigel jött lendületbe és Bulath Anitával karöltve csökkenteni kezdték a hátrányt, ami Vantara-Kelemen újabb találataival már csak kettő gól volt, de sajnos a hazaiaktól Giricz és Vukajlovic válasz nélkül volt eredményes fél percen belül. A játékrész utolsó mozzanataként Kovács Anna lőtte a csabai kapusba a labdát. 30 percnyi játék után 19-15 állt az eredményjelzőn. Csak reménykedni lehetett, hogy a pihenő jót fog tenni Köstner Vilmoséknak és változtatni fognak az eddig látszólag eredménytelenül pályára vitt játékfelfogáson.

Az első pillanatokban még úgy tűnt, ez meg is történt, hiszen Bulath nyitott gyors góllal. A tempóváltás eredményes lehetett volna, de sorozatban három sikertelen helyzet következett a piros-fehérektől. A bakikat hamar sikerült kompenzálni és szűk kettő perc alatt Grigel, Vantara-Kelemen és Bulath is bevette a hazai kaput, Tóvizi Petra pedig ki is egyenlített. A Loki csapata és szurkolói legnagyobb örömére Dombi Katalint kiállítása mellett hétméteres járt, melyet Bulath Anita értékesített. Megvolt a vezetés, majd az egykori lokista Marincsák Nikolett góljára Varsányi válaszolt és szélről védhetetlenül bombázott a hálóba. A szárnyalást hirtelen újra mélypont követte, ami elegendő is volt a liláknak, hogy újból kezükbe ragadják az irányítást. A Loki védelme szakadozottá vált, nem foglalkoztunk kellően a beállók tartásával - 8 teljes percnyi gólcsend következett a lányoknál. Támadásban egymást követően több ziccerlehetőség is kialakult de az indítások pontatlanok voltak. Az 57. perc derekán Lotte Grigel egy remek tekeréssel elindított egy zárkózási kísérletet, bár ez inkább kapkodásba csapott át. A végén (is) a Békéscsaba örülhetett. A végeredmény 31-28 lett.

Nehéz egy ilyen vereség után mit mondani, cikáznak az ember gondolatai a látottakkal kapcsolatban. Tudjuk, hogy a csabaiak hazai pályán remek összhangban játszanak és veszélyesek. Sajnos ezúttal is hasonlóképpen alakult a forgatókönyv: sem a védekezésben, sem pedig a támadásban nem sikerült megoldást találni Walfischék agilis, letámadó, hátul pedig rendkívül szorosan záró játékára. Komoly fejtörést okozott az átlövők blokkolása, hiszen a hazai találatok egy jelentős része a védelem résein betörő dobásokból született. Álmos, szétesett Lokit láthattunk a pályán és a néhány percig tartó feltámadások igen kevésnek bizonyultak.

A DVSC nehéz sorozat előtt áll. Február 27-én a Bajnokok Ligája címvédő Győr látogat a Főnix Csarnokba. Bő egy héttel később, március 8-án Kisvárdán vendégszerepelnek a lányok, majd március végén egy újabb nagy riválist, a Ferencvárost látjuk vendégül a Hódosban.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE – DVSC SCHAEFFLER 31–28 (19–15)

BÉKÉSCSABA: BALOG – KOVÁCS ANETT 6, VUKAJLOVICS 8, Walfisch 4, MARINCSÁK 6 (4), GIRICZ 3, Bottó 3. Csere: Horváth D. (kapus), Agbaba 1, Kukely, Dombi K.

Edző: Horváth Roland

DVSC: Triffa – Varsányi 2, Punyko 1, Tóvizi 1, Deszpotpovics, Zamfirescu 1, VANTARA-KELEMEN 9. Csere: Oguntoye (kapus), Grigel 7 (4), BULATH 6 (1), Kovács Anna 1, Bordás, Arany, Szabó P.

Edző: Köstner Vilmos (forrás: DVSC Kézilabda)