Nagy csata, szervezett futball, megérdemelt pont

Vajda gólpillanata  Fotó: NSO

A Vasutas újra a Groupama Arénában szerepelt vasárnap késő délután. A debreceniek számára fontos lett volna a pontszerzés, hiszen három fájó vereség után szerettek volna javítani a Blagojevics-tanítványok.

A legutóbbi, májusi rangadón a fővárosiak már bajnokként fogadták a cívisvárosiakat, akkor a Loki magabiztos játékkal, 3-1-es diadallal hozta el a három bajnoki pontot Budapestről. A vendégszektor most is imponáló létszámú piros-fehér szurkolóhaddal telt meg. Ezúttal azonban rémálomszerűen kezdődött az összecsapás. Rögtön az első perc legelején, Marquinhos fejeséből vezetést szerzett a Fradi. A hazaiak innentől kezdve nyomást is tudtak gyakorolni az első negyedórában, Dzsudzsák Balázsék leginkább kontrákra próbáltak alapozni. Megyeri Balázsnak is rendre fontos dolga akadt, hiszen a zöldek folyamatosan ostromolták a kaput – jött is az újabb hidegzuhany. A 18. percben beérett a mezőnyfölény. Balról érkező szögletből, Mmae fejesével megduplázták előnyüket a vendéglátók. A DVSC aztán némileg felébredt, érezte, ideje a szépítésnek. A félidő derekánál Romancsuk kísérletezett veszélyesen tizennégy méterről, ám néhány centivel eltévesztette a célpontot. Rögtön utána kontrázott a Loki, Ojediran szerelt, Dzsudzsák kiugratásából Bárány Donát pedig megindult, egészen a Fradi tizenhatosáig, ahol aztán Wingo az utolsó pillanatban szerelte. A Loki az állástól függetlenül higgadtan, szervezetten futballozott. Hosszú percekig az FTC térfelén folyt a fizikális küzdelem, Bárányra különösen tapadtak a védők. A 37. perc végén Dzsudzsák tekerését Loncar vette le, majd adta jobbról középre, de Dibusz hárított, rögtön ezt követően pedig Dzsudzsák lőtt ballal kapásból, ám a hazaiak hálóőre ezt még könnyebben ragadta magához.

Az első felvonás hosszabbításának legvégén jó harminc méterről jött Dzsudzsák szabadrúgással, a labda megint a hosszú oldalon ért földet, majd érkezett középre. Vajda Botond pontosan vette le a játékszert és a már vert helyzetben lévő Dibusz mellett bebombázta a hálóba: szünetben 2-1.

A fordulás után alábbhagyott a zöldek tempója, nem úgy a debrecenieké. Bárányt rendre sikerült megtalálni a tizenhatos előterében, de a védelem figyelme nem lankadt. Dejan Stankovic tanítványai igyekeztek most kontrázni. Az 55. percben egy jobbról érkező beadást Kusnyír Erik próbált meg kitolni, felszabadításképp, de a kapu felé tartó labda öngólveszélyes volt, Megyeri bravúrosan védett. A 64. percben Cissé vesztett labdát a félpályánál, majd Brandon Domingues kapott kiugratást. Tizenöt méterre a kaputól befelé cselezett és látványosan tüzelt, Dibusz nem tudott védeni, a labda a hosszú felsőben: 2-2.

A Fradi erre már minden erejét mozgósítva támadott. Megyerinek sikerült kivédenie Varga közvetlen ziccerét, majd a 69. percben a túloldalon Szécsi lőtt kevéssel mellé. Egyetlen perc telt el, Cissé újabb hibájából Loncar lőhetett, de néhány centivel a kapu fölött szállt el a labda. Bár a meccs végéig már nem esett gól, a nézők aligha unatkozhattak, hiszen kiváló iramú, eseménygazdag mérkőzés volt. A hosszabbításban Lisztes Krisztián sárgalapot kapott műesésért, majd egy fölöslegesen agresszív belépőért Bévárdival szemben, így szűk egy percet emberelőnyben is focizhatott a DVSC. A vége 2-2 lett, amely döntetlennel megérdemelten hozhatott el Budapestről egy pontot a Vasutas.