Feltámadás Debrecen napján

Győzelmi öröm  Fotó: dvsckezilabda.hu

Április 11-én ünnepeljük a költészet napját, József Attila születésnapját, a debreceniek számára azonban a város napját is jelenti ez a dátum. A DVSC Schaeffler kézilabdázó hölgyei pedig képesek voltak igazán költői eufóriát varázsolni a Hódosba. Végül kiharcolták a szereplés jogát Magyar Kupa négyes döntőjében.

„Harminchat fokos lázban égek mindig…” – szólnak József Attila szavai. Bár az enyhe, tavaszias áprilisi délutánon egyesek talán ki is melegedhettek, a Loki kézisei azonban korántsem harminchat fokos, sokkal inkább győzelmi lázban égtek kétszer harminc percnyi, merőben ellentétes játék után.

Az ellenfél a férfias tempót diktáló Siófok együttese volt. A nemzetközi porondon is érdekelt Balaton-partiak nagyjából negyven percig úgy gondolhatták, ebben a sorozatban sem lesz akadály az utolsó körig menetelni. Nem is szükséges részletezni, hogyan zajlott az első félidő. Elég annyit mondani, hogy sem a koncentráció, sem pedig a szerencse nem volt igazán jellemző Kovács Annáék kézilabdájára. Egy-egy villanásnál többre nem futotta, a vendégek pedig éltek a lehetőséggel és hamar kialakították a maguk kényelmes előnyét.

Csapó Kyra kapujában eleinte jóval többször ért földet a labda, húga, Kincső ellenben nem követte nővére példáját a túloldalon és megálljt parancsolt a debreceni lövéseknek. A szünetben 10-16 állt az eredményjelzőn, Tomoriék pedig már-már teljes önbizalommal vonultak pihenőre, éreztetve, ők voltak az urak, sikerült fejtörést okozni Kudor Kitti tanítványainak.

A második felvonás elején Ann-Cathrin Giegerich jelentkezett be briliáns kapusmozdulatokkal, s valami megtört. A DVSC-t mintha kicserélték volna, egyre nagyobb lelkesedéssel, s egyre pontosabb akciókkal rohamozott. Egymást követték a szemfüles átlövések, a látványos bejátszások. A hazai hálót pedig Giegerich áttörhetetlen falként védte. Alig 7 perc leforgása alatt minden percre jutott egy találat, a 8-0-s rohanás pedig feltartóztathatatlannak bizonyult a siófokiaknak. Kulcspillanatban még hármas emberelőnyt is kiharcolt a Vasutas. A megtizedelt felállással végképp nem tudott érdemben hozzászólni a meccshez a vendég alakulat.

A 6 gólig jutó Jeca Deszpotovics e ponton már örömittas tekintettel bombázott át a védelmen, az első félidei, figyelmetlenségből jócskán felhalmózódott hibák feledésbe merültek. A kapitány Vantara-Kelemen Éva arcán pedig már az utolsó két perchez érkezve is széles mosoly jelent meg, jelezve, most már minden rendben. A negyeddöntőt lezáró sípszót követően 31-27 állt az eredményjelzőn. A DVSC Schaeffler 7 gólos hátrányból támadott fel és nyerte meg a mérkőzést. Nyugodtan mondhatjuk, hogy a Hódosban méltó ünneplést kapott Debrecen a város napján, s a lányok szinte megelevenítették a tűzből újraéledő főnixet.

A Ferencváros után tehát a piros-fehérek is kiharcolták a legjobb négy közé jutást, majd a Loki után harmadik résztvevőként a Kisvárda is megszerezte helyét a kupafináléban. Negyedikként a Győr – MTK találkozó győztese csatlakozik. A döntőhétvégét május 15-16-án rendezik majd.