Női kézilabda BL - Háromgólos győri siker

Győr, 2014. február 16., vasárnap (MTI) - A címvédő Győr 27-24-re legyőzte vasárnap a vendég Ljubljanát a női kézilabda Bajnokok Ligájában, s ezzel nagy lépést tett a májusi, budapesti négyesdöntőbe jutás felé.

Női BL, középdöntő, II. csoport, 3. forduló:
    vasárnap: Győri Audi ETO KC-Krim Ljubljana (szlovén) 27-24 (14-12)

A magyar csapat gólszerzői: Bulatovic 6, Amorim 6, Görbicz 5, Löke 4, Bognár-Bódi 2, Kovacsics 2, Orbán 1, Korsós 1

A vendégek kezdték jobban a találkozót, s 3-1-es előnyre tettek szert, ám a győriek gyorsan magukhoz tértek, s még az első tíz percben fordítani tudtak. A folytatásban állandósult a magyar csapat 2-3 gólos előnye, a Ljubljana nem tudott közelebb zárkózni, igaz, Görbiczék sem voltak képesek jobban ellépni riválisuktól. A szünetre 14-12-es állásnál vonultak el a csapatok.

A második félidőben sem változott a meccs képe: a Krim szívósan tapadt ellenfelére, a játékrész derekán pedig kétszer is fel tudott zárkózni egy gólra. A hajrára fordulva aztán úgy tűnt, a győri együttes eldönti a találkozót, többször sikerült négy góllal elhúznia, az utolsó percekben azonban több hiba és rontott büntető is borzolta a győri szurkolók idegeit. A címvédő az izgalmak ellenére nem engedte ki a kezéből a győzelmet, s végül három góllal megnyerte a találkozót.

A sikerrel a Győr három meccs után 5 ponttal áll a csoportkör felénél.

később: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Larvik (norvég)

Az állás: 1. Győr 5 pont/3 mérkőzés, 2. Podgorica 3/2, 3. Ljubljana 2/3, 4. Larvik 0/2

Az első két helyezett jut a májusi, budapesti négyesdöntőbe.