Férfi vízilabda OB I - Debrecenben tudott győzni a Honvéd

Debrecen, 2014. január 24., péntek (MTI) - A hatodik helyezett Debrecen hazai pályán kapott ki egy góllal a harmadik pozícióját sikerével megerősítő Honvédtól a férfi vízilabda ob I hétvégi 16. fordulójának péntek estére előrehozott rangadóján.

Eredmény:
Debreceni VSE - RacioNet-Honvéd  6-7 (1-1, 1-3, 1-2, 3-1)
----------------------------------------------------------
a legjobb góldobók: Marnitz 3, illetve Fülöp 2

A hajdúságiak kezdtek jobban, a vezetés megszerzése után azonban adósak maradtak az újabb találatokkal. A Honvéd ugyanakkor előbb kiegyenlített, majd a második negyed elején átvette a vezetést, és csupa akciógólt lőve a nagyszünetig elhúzott 4-2-re. Az eredmény alakulásában nem kis szerepe volt a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergelynek, és a fővárosiak kapujában parádézó kétszeres ötkarikás aranyérmes Gergely Istvánnak.

A harmadik negyedben a kétszeres olimpiai bajnok Steinmetz Barnabás is eredményes volt (2-5), az utolsó nyolc percnek pedig 6-3-as vezetés birtokában vághatott neki a Honvéd. A záró játékrészben a hazaiak jobban hajráztak, de ez csak arra volt elegendő, hogy minimálisra csökkentsék a vereség mértékét (6-7).