Hosszú és Cseh is győzött a Flanders Kupa első napján

Antwerpen, 2014. január 25., szombat (MTI) - Hosszú Katinka és Cseh László is egy-egy számot nyert meg az antwerpeni Flanders Kupán, a belgák hagyományos pénzdíjas nemzetközi úszóversenyének szombati nyitónapján.

A Vasas világ- és Európa-bajnoknője - a viadal honlapjának tanúsága szerint - nyolc szám selejtezőjében indult és jutott valamennyiben tovább, végül hat döntőben állt rajthoz, s a legjobban a 200 méter pillangó fináléjában szerepelt, ahol győzött 2:09.35 perccel, 800 m gyorson pedig második lett (8:40.90 p). Lecsúszott ugyanakkor a dobogóról 400 m vegyesen, ahol negyedikként zárt (4:51.21). Hatodik lett 200 m háton (2:17.93), s nyolcadik 50 m háton (30.37 mp), valamint 200 m gyorson is (2:07.27).

Cseh László 200 m vegyesen diadalmaskodott 2:02.01 perccel, ugyanitt Földházi Dávid hatodikként végzett (2:05.19). A Kőbánya SC úszója az arany mellé egy bronzot is begyűjtött 50 m pillangón (24.63), a 200 m pillangó döntőjében pedig ötödikként ért célba (1:59.83).