EP-választás - Schiffer: az LMP küldetése, hogy sikerre vigye a megújuló Magyarország programját

Budapest, 2014. április 26., szombat (MTI) - Schiffer András, az LPM társelnöke szerint küldetésük az, hogy a megújuló Magyarország programját sikerre vigyék, és az április 6-i országgyűlési választás közvetlen üzenete, hogy ezért nemcsak a parlamentben kell munkálkodniuk, hanem négy éven keresztül jelen kell lenniük az ország minél több pontján.

 

    Az ellenzéki politikus erről pártja XXVIII. kongresszusán beszélt szombaton, Budapesten. Kiemelte: az LMP-nek a következő négy évben nem az ellenfelekkel, "udvarlási kísérleteikkel" és magával kell foglalkoznia, hanem azzal, milyen jövőt kínál Magyarország számára, be kell mutatnia, hogy lehet egy másik világ ahhoz képest, amit Orbán Viktor rendszere képvisel.   Közölte: lesz főpolgármester-jelöltjük, de az igazi kihívás az, hogy jelen tudjanak lenni az ország minél több pontján. 

    Schiffer András szerint azokat, akik az LMP-t saját küldetése feladására akarták kényszeríteni, súlyos és történelmi felelősség terheli a Fidesz kétharmados győzelméért, amit nem fognak lemosni magukról soha.  Kijelentette, hogy erős LMP nélkül 2018-ban sem lesz kormányváltás; ha ők nem tudnak alternatívát nyújtani a Jobbikkal és a "nemzeti cinizmus rendszerével szemben", más nem lesz képes erre. Úgy vélte, a "kormányt nem váltó nem összefogás" kudarcot vallott, és világossá vált, ezzel a stratégiával nem lehet kormányt váltani.  Schiffer András köszönetet mondott az LMP-re voksoló 270 ezer állampolgárnak és a kampányban közreműködőknek, majd kiemelte: Kelet-Közép-Európa történetében először fordul elő, hogy egy ökopolitikai, globalizációkritikus párt egymást követő két cikluson keresztül önálló frakcióval részese legyen a törvényhozásnak. 

    Szél Bernadett, a párt másik társelnöke szerint rendkívül fontos, hogy az LMP bekerült a parlamentbe. Hangsúlyozta, hogy következetesen folytatják a megkezdett ügyeket. Kitért a május 1-jén életbe lépő, a termőföldre vonatkozó új szabályozásra és az LMP kezdeményezésére, valamint arra, hogy újra fel kívánják állítani a NAV-vizsgálóbizottságot.   Az új parlamenti struktúrával szerinte a pártok olyan rendszert alakítanak ki, amelyben az oktatás, a foglalkoztatás és energia háttérbe szorul, de jelezte: ezt nem fogják hagyni, és azt ígérte, kiállnak a családok ügye mellett is. Kiállnak azokért, akik kritikusak az atomenergiával szemben, és akik azt követelik, átláthatóan költsék el a közpénzeket. Ha kell, perről perre haladva fogják a közérdekű adatokat megszerezni - tette hozzá.

    Meszerics Tamás, a párt EP-listavezetője azt mondta: ez a választás arról szól, hogy Európa válaszúton van, nem először és nem utoljára. Rámutatott: átláthatóbb, igazsásosabb, fenntarthatóbb Európára van szükség, és az LMP-t az érdekli, Európa hogyan lehet jobb.   Ígéretet tett arra: vállalják a felelősséget azért, amit a programjukban rögzítenek, és ő maga nem indul el olyan választáson, amelynek a végén nem vállalja el a tisztséget, amire megválasztották. Meszerics Tamás úgy fogalmazott: nem szaladnak haza brüsszeli önkényről "sipítozni", ha nem sikerül elérni, hogy a saját frakciójuk kétharmada támogató álláspontot képviseljen.  A politikus a többi között az energiafüggetlenség képviseletét ígérte, és hozzátette: azért küzdenek majd, hogy a termőföld kerüljön ki a szabad tőkeáramlás alól. Felvetette egy általános európai földregiszter létrehozását is, és kitért arra: a munkajogot szintén európai szinten szabályoznák, egységes európai munka törvénykönyvet alakítanának ki. 

    A kongresszus elején Szél Bernadett indítványára a csernobili katasztrófa évfordulója alkalmából a küldöttek néma felállással emlékeztek meg az áldozatokról. 
   

Új hozzászólás

CAPTCHA
Ez a kérdés teszteli, hogy vajon ember-e a látogató, valamint megelőzi az automatikus kéretlen üzenetek beküldését.
Kép CAPTCHA
Be kell írni a képen látható karaktereket.